"" Bus czy autokar, czyli wygodny transport do Niemiec

Bus czy autokar, czyli wygodny transport do Niemiec

Mając w planach podróż za zachodnią granicę, bardzo często zadajemy sobie pytanie, czym lepiej jest podróżować. Firmy przewozowe mają do dyspozycji zarówno autokary, jak i busy. Oba środki lokomocji mają swoich przeciwników i zwolenników. Sprawdźmy, którym z nich transport do Niemiec będzie najwygodniejszy.

Duży autokar kontra mały busik

Autokary są przeznaczone do przewozu ponad 40 osób, podczas kiedy busy pomieszczą ich jedynie 9. Mała liczba osób może stanowić dość dużą zaletę. Podróżujemy w mniejszym towarzystwie, bardziej kameralnym. Łatwiej jest zawrzeć nowe znajomości czy wymienić się doświadczeniami z podróży. Z drugiej strony do dyspozycji jest mniej miejsca – ciężko rozprostować nogi w dowolnym momencie. Transport do Niemiec za pomocą niewielkiego busika będzie wymagał częstszych postojów. Nie ma co liczyć na toaletę w pojeździe czy firmową kawę z rana. Jednak sam przejazd jest o wiele szybszy niż standardowym autokarem. Bus startujący z Wrocławia czy Twardogóry pokona odległość do Drezna w mniej niż trzy godziny. Do Frankfurtu czeka nas niecałe osiem godzin podróży. Niewielkie pojazdy mogą rozwinąć bezpiecznie większą prędkość na autostradzie.

Transport do Niemiec busem to większa swoboda

Wiadomo, że im mniej osób znajduje się w pojeździe, tym bardziej swobodna może być podróż. Jeśli bus do Niemiec zapełnia się całkowicie już w Oleśnicy, to kierowca nie ma już rozkładu jazdy, którego musi się ściśle trzymać. Na następnych przystankach nikt nie będzie już czekał. To daje możliwość organizowania postojów, kiedy podróżni sobie tego zażyczą i nawet długiej przerwy na obiad w przydrożnym barze. Bus jest też idealnym rozwiązaniem dla niewielkich grup zorganizowanych. Koniec z wynajmowaniem samochodów czy pożyczaniem kombi od znajomych.

W przypadku awarii lub wypadku

Awarie pojazdów się zdarzają – nie ma tu znaczenia ich stan techniczny czy wiek. Jeśli takie zdarzenie będzie miało miejsce w przypadku busa, o wiele łatwiej jest zadbać o pasażerów. Zastępczy transport do Niemiec jest prosty w organizacji. Nie ma znaczenia, czy bus zepsuje się w okolicach Dobroszyc, Międzyborza, czy już po niemieckiej stronie granicy. O wiele łatwiej jest zadbać o 8 pasażerów niż o 40.

Podsumowując – przewozy do Niemiec busem mają wiele zalet. Jeśli więc zastanawiasz się nad środkiem transportu, zdecyduj się na takie rozwiązanie i sprawdź, jak komfortowo można przekroczyć zachodnią granicę.